tisdag 27 april 2010

Fråga Islandsbloggen

Blondinbella gör det, Kissie gör det, Ebba von Sydow gör det och Linda Rosing gör det. Frågestunder brukar vara populärt på bloggar. Så varför inte testa en här? Skriv dina frågor i kommentarsfältet till det här inlägget eller mejla dem till islandsbloggen (at) gmail.com så kommer svaren i ett senare inlägg.

Det går förstås bra att fråga om vad som helst - från var du hittar Islands bästa glass och vad som egentligen är grejen med Djúpur till varför blogghuvudet ändras så sällan. En fråga som du tyvärr inte kan få svar på är varför Googles sökfunktion på bloggen är så usel, det tycks vara ett mysterium även för leverantören.

En miniintervju med Islandsbloggen hittar du hos Res här, som också skriver om Island i senaste numret - artikeln hittar du här.

Illustration: Wordle.net